Doğrudan Diyot Lazer | 915nm 976nm Doğrudan Diyot Lazer

Doğrudan diyot lazerler, malzeme işleme ve diğer uygulamalarda yüksek enerjili ışık kaynakları olarak kullanılabilen yarı iletken lazerlerdir. Foton üretmek için iletim ve valans bantları arasında geçiş yapan parçacıklarla, lazer ışığı yaymak için kazanç ortamı olarak yarı iletken malzemeleri kullanırlar. Doğrudan elektriksel uyarım, dönüştürme cihazlarına ihtiyaç duymadan elektrik enerjisinin verimli bir şekilde ışığa (%55 verimlilikle) dönüştürülmesine olanak tanır ve enerji kaybını azaltır. Fiber lazerlerle karşılaştırıldığında, doğrudan diyot lazerler daha yüksek verimliliğe, daha küçük boyuta ve daha düşük maliyete sahiptir.

Doğrudan diyot lazeri plastik kaynak, lehimleme, metal ısı iletimli kaynak, temizleme, kesme, sertleştirme, kaplama ve diğer alanlarda yaygın olarak kullanılabilir.

Düşük güçlü doğrudan diyot lazerler (<200W) esas olarak lehimleme ve plastik kaynakta kullanılır. Lazer kaynağının mekânsal kısıtlama olmaması, lehim başlığının olmaması, temassız olması, statik elektriğin olmaması, daha az sarf malzemesi ve hızlı kaynak hızı gibi avantajları vardır. Artan el emeği maliyeti ve akıllı ve hassas üretim eğilimi karşısında, doğrudan diyot lazerle lazer lehimleme, geleneksel lehimleme yöntemlerinin yerini alarak tanıtımını ve uygulamasını hızlandıracaktır.

Orta güçlü doğrudan diyot lazerler (200W-1000W) esas olarak iletken kaynakta kullanılır. Doğrudan diyot lazerlerin dalga boyu avantajları vardır ve teorik olarak karbon çeliği, paslanmaz çelik, alüminyum alaşımı, nikel alaşımı vb. gibi tüm metal malzemeleri kaynaklayabilir. Fiber lazerlerle karşılaştırıldığında bağlantı boşluğu büyük olduğunda, doğrudan diyot lazerin odaklanmış noktası daha büyük olur İş parçasının doğruluğunu etkili bir şekilde telafi edebilen. Kaynak dikişinin arka tarafının genişliği de daha büyüktür, bu da odaklanma doğruluğu hatalarını telafi edebilir ve lazerin malzemeyi tamamen eritmesini sağlayabilir. Stabil kaynak havuzu, pürüzsüz kaynak dikişi, hızlı hız, iyi tutarlılık gibi özelliklere sahiptir.

Yüksek güçlü doğrudan diyot lazerler (>1000W) çoğunlukla kaplamada kullanılır. Yüksek güçlü doğrudan diyot lazerler, yüksek aşınma direnci ve korozyon direnci gereksinimleri olan metal parçalar üzerinde yüzey ısıl işlemi veya yerel kaplama gerçekleştirebilir. Yüksek elektrik-optik verimlilik, yüksek malzeme emme oranı, düşük bakım maliyetleri, dikdörtgen ışın şekli ve düzgün ışık yoğunluğu dağılımı gibi özelliklere sahip olmaları onları kaplama uygulamaları için ideal bir seçim haline getirmektedir.

Genel olarak, 915nm ve 976nm dalga boylarındaki doğrudan diyot lazerler, yüksek verimlilik, yüksek güç ve mükemmel ışın kalitesi sunarak onları çok çeşitli endüstriyel lazer uygulamaları için çok yönlü bir seçim haline getiriyor.

● 0.5 Milyar ABD Doları Halka Açık Şirket, Stok Kodu: 688291.
● 300'den fazla Uluslararası Üye.
● 100'den fazla Ar-Ge Mühendisi.
● Ar-Ge Harcamalarından Elde Edilen Gelirin %20'sinden fazlası.
● 5000'den Fazla Ülkede 100'den Fazla Müşteri.
● Çoğu Lazer Makinesi Üreticisinin Ana Tedarikçisi.
● 1 Numaralı SPIE PRISMAWARDS (Dünya Lazer Endüstrisinin En Yüksek Onuru) Finalisti, Yazılım Kategorisi.

tek bir sonuç gösteriliyor

Daha Fazla Ürün Yükleniyor, Önceden Bilgi İçin Bize Ulaşın.

Oy 0 5 dışına
Konum $9.99 Toplu Alıcı İçin.
Ürün hazır olmasına rağmen henüz sitemize yüklenmemiştir. Daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin; size daha fazla bilgi vermekten memnuniyet duyarız.